Nechte být děti dětmi …

Všichni víme, že se ženy oblékají tak, aby udělaly dojem na ostatní ženy, ale řekněte mi prosím, na koho se snažíme udělat dojem, když oblékáme vlastní děti? Prosím něříkejte, aby ohromily své vrstevníky! Vaše dítě je ten nejvzácnější dar na zemi, tak neměli bychom se snažit zapůsobit především na ně! 
  
Jedna z mých funkcí zahrnuje i celosvětové sledování trendů v dětské módě. V nedávné době jsem na výstavě dětského oblečení v USA viděla bezpočet “mini dospělých” v naprosto nevhodném a na první pohled nepohodlném oblečení. Takže ať už jste supermáma třeba z New Yorku, Paříže, Prahy nebo z Příbrami anebo musíte ukazovat, že nemáte hluboko do kapsy, dbejte prosím hlavně na potřeby těch malých.  
  
Dobře známým faktem je, že děti procházejí rozsáhlým mentálním rozvojem právě do věku sedmi let. Stimulace by neměla být pouze ve formě jasných hraček. Věděli jste, že novorozenec nevidí barvy? Je schopen rozeznávat pouze ostré kontrasty.

Proč je tedy neoblékat do něčeho, co je rozveselí hned jak otevřou oči?
Proč nedat batoleti možnost trénovat svou schopnost soustředit se pomocí například trička s veselým obrázkem?
Koho zajímá, že fialová barva není právě “in”, když Vaše dítě fialovou naprosto zbožňuje?
Dopřejte jim ji! 
  
Nechte děti být déle dětmi a umožněte jim vidět svět jejich očima! Začíná to malými věcmi jako například tím, že je oblékáte do toho, co mají rádi. Vždycky jsem svým dětem vyprávěla, že staří budou až do konce svého života, tak proč spěchat do světa plného stresu tak rychle?

Zdroj: Adri Jeffers, Hooligans Kids

Malé modelky děti
Proč nekupovat dětem větší oblečení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.